Když tě pád nezastaví

a
Autor: Tesárek Pavel
Datum: 19.02.2021

Sdílejte s přáteli

Tento článek píši z vlastní několikaleté zkušenosti amatérského závodění na motocyklu, ale obsah článku platí pro jakékoli závodní vyžití. Jako každé závodní srdíčko prahne to mé po vítězství, předjíždění a boji s protivníky kolo na kolo. Co potřebuji k závodům? První, co tě napadne, je stroj, trénink, jak zrychlit. Bezpečnost neřešíš, přece se ti nemůže nic stát, chceš jen vyhrávat a nejedeš MOTO GP.

Vyhrát závod znamená chtít to více než dalších 20 lidí na startu. Někdy to chceš tak moc, až posouváš své možnosti daleko za hranice a na úkor bezpečnosti. To ti nemůže vycházet neustále, jednou ten pád prostě přijde a co pak? Stroj se opraví, sešroubuje a může jet. Dnes už je zdravotnictví tak daleko, že tě taky „opraví, sešroubují", ale jet nemůžeš, protože jsi prostě mimo hru minimálně na měsíc (zlomená klíční kost, žebra, pomlácený). Všichni tvoji protivníci jezdí dál, sbírají body, zažívají přesně to, kvůli čemu to ty sám děláš, a ty tomu všemu jen přihlížíš. Co si budeme povídat, radovánky s motocyklem, ať jsou jakékoli, stojí dost peněz, které jsi musel tvrdě vydělat. Pak si uvědomíš, že ti uhrazené startovné propadá, bolí tě celý člověk a vlastně začneš řešit, jak tomu pro příště předejít. Tvůj koníček na druhou kolej neodsuneš, to přece nepřichází v úvahu 😃 !!! Motorky prostě nejsou bezpečné jako auto, a proto je potřeba se chránit. Nakonec zjistíš, že finance vynaložené na tvou bezpečnost nejsou tak veliké jako finance, které jsi ztratil tím, že jsi sezónu nedojel, a s tím spojené náklady, které jsi zaplatil a nevyužiješ je (startovné, pneu atd.).

Nekvalitní kombinéza je přívětivá k tvé peněžence, ale tím jsi nic nevyřešil. Vše kvalitní (vyzkoušené) tě nemusí zruinovat. Dostal jsem se ke klukům z Jablonce nad Nisou VÁGNER SPORT. Pořídil jsem zde jednodílnou kombinézu na míru RST pro mě i přítelkyni. Přístup a spolupráce byla excelentní, na toto prostě nejsi zvyklý. Kafe ti do ceny nepočítají 😊. Věnec nebo kotrmelec, otestoval jsem ji dostatečně 😃. Kombinéza drží, funguje a je to designovka (tedy byla, než jsem se válel na Slovakiaringu). Žijeme v 21. století, proto nemá cenu řešit kombinézu bez airbagu. Říkáš si: ,, No jo, ale kombinéza stojí jako můj stroj.“ To už dávno NENÍ pravda! Nebudu ti zde vysvětlovat, jak to funguje (sám vím, že spadneš, nafoukneš se, vstaneš, sám se vyfoukneš a jedeš dál – nic zlomeného 😊), podrobně to ani nevím, ale vím, že za super peníze můžeš mít něco, co funguje při závodění, výletu, dovolené atd. Bezpečnost tě bude stát nějakou tu kačku navíc, ale chodíš, jezdíš, žiješ a to chceš!!

Koukni sám na https://www.rstmoto.cz/produkt/vseobecne-informace

www.vagnersport.cz